M. Serhat Azgur Taziye Defteri

Register of Condolences

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Serhat Azgur 21 Ekim 2013 günü yakalandığı amansız kanser hastalığına yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, arkadaşlarına, öğrencilerine ve Bilkent camiasına başsağlığı dileriz. Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.Mehmet Serhat Azgur, instructor in Faculty of Education, Department of Computer and Instructional Technology Teacher Education and the Department of Computer Technology and Programming has passed away; losing his fight against the incurable disease of cancer, on October 21, 2013. We wish to extend our condolences to his family, friends, students and the Bilkent community. You can offer your condolences here.
Kayıtlı Taziyeler /  Registered Condolences

İsminiz / Your Name
E-Posta / E-Mail
Telefon / Phone
Mesleğiniz / Occupation
Mesajınız / Your MessageHüseyin Kantar (bsem) 2013-11-07 14:05:19
ALLAH yerini cennet eder inşallah.Çok üzgünüm bu erken gidişin için...

Cary Laxer (Professor and Head of Computer Science and Software Engineering, Rose-Hulman Institute of Technology) 2013-10-30 13:27:42
My deepest condolences to Serhat's family, friends, and colleagues. It was such a pleasure getting to meet and know Serhat during all my visits to Bilkent University. He will be sorely missed.

Ayris Uygur (Yazılım Kalite Güvence Uzmanı) 2013-10-29 15:37:17
Günler oluyor siz gideli ancak buraya birşeyler yazacak gücü ancak bulabildim.. Hayat çok acımasız, ağır..

Öğrenciniz olmak şerefti gerçekten; ayrıcalıktı.. Öğretme yeteneğinizden, her anını keyifli hale getirdiğiniz derslerinizden, daima gülen gözlerinizden, babalığınızdan ben de burada sayfalarca bahsedebilirim; ne kadar saygıdeğer bir insan olduğunuzu yüzlerce kişiden sonra bir de ben tekrar etmiş olurum.. Sizi ne kadar sevdiğimi bilirsiniz zaten hocam, buradaki tek tesellim bu, ama keşke ziyaretinize gelip bunu yüzünüze de söylemiş olsaydım..

Öteki tarafı korkunç kılmayan etkenlerden biri artık sizin de orada olacak olmanız.. Geldiğimde ilk işim sizi görmek olacak, ama şimdilik çok özleyeceğim sizi Serhat Hocam, çok..

Ahmet Tutar (Proje Yöneticisi/TÜBİTAK-Yüksek Lisans Öğr.) 2013-10-26 16:33:49
Mükemmel, kalender, babacan, öğretmenim, helallik isteyemediğim, yeri apayrı olan mükemmel insan çok saygıdeğer; Mehmet Serhat Azgur hocam.
Eğitim hayatım boyunca tüm hocalarım bir yana siz bir yana. Yeriniz apayrı, yeriniz doldurulamaz. Ancak bize gösterdiğiniz yol; aklın, bilimin yolu ve özellikle verdiğiniz manevi değerler bizimle, sizin için ömrümüzün sonuna kadar yaşamaya, yaşatmaya ve öğretmeye devam edeceğiz. Sizi hayatımızda da dualarımızda da unutmayacak ve unutturmayacağız. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. Allah'ın rahmeti üzerinize olsun.

Mustafa Halil Tekerek (Finans Danişmanı) 2013-10-25 01:11:44
Saraçoğlu mahallesi 1.caddeden çocukluk arkadaşım canım Serhat kardeşimin Ailesine Belçika dan çok başsağlığı diliyorum.çok üzgünüm,nur içinde yat kardeş!!!!

Engin Karacaören (Öğ. Gör.) 2013-10-24 23:02:04
Sayın hocamız, mekanınız cennet olsun, epeydir koridorlarda sizinle karşılaşmadığımı farkettiğim zaman bu denli üzücü bir haber alacağımızı hiç düşünmemiştim. Mekanınız cennet olsun. Allah yakınlarınıza ve sevdiklerinize sabır versin.

İsmail Boyacı 2013-10-24 18:56:26
Sevgili Hocam,

Belki yarım saattir gözlerim bir dolup bir boşalıyor... Eksiklğiniz büyük bir üzüntü ve endişe veriyor. Çünkü sizden çok şeyler öğrendik; hem akademik bilgilerinizden hem de kişiliğinizden. Daha öğreneceğimiz şeyler vardı, paylaşacağımız şeyler vardı ve ne yazık ki yarım kaldı. Güler yüzünüz, ses tonunuz ve bizlere gösterdiğiniz ilgi hep aklımızda kalacak.

Ailenize Allah'tan sabır, size de Allah'tan rahmet diliyorum. Biz ise sizi hep özleyeceğiz hocam!

Kürşat Aydoğan (Öğretim Üyesi) 2013-10-24 18:45:07
21 Ekim 2013 günü kaybettiğimiz Serhat Azgur'u anmak için Bilkent Üniversitesi Mithat Çoruh amfide düzenlenen anma toplantısında yaptığım konuşma:

Değerli hocalarım, öğrencilerimiz ve konuklar,
Bu amfide çok sayıda konuşma yaptım, ama bu seferki önceki konuşmalara hiç benzemiyor. Benim için çok ama çok zor bir görev. Zira bugün burada kendisini andığımız Serhat Azgur sadece Üniversitemizin değerli bir öğretim elemanı değil, aynı zamanda benim sınıf arkadaşımdı.
Birlikte okuduğumuz ODTÜ İşletme Bölümüne Boğaziçi Üniversitesi'nden geçiş yaparak gelmişti. Kendisini öğrencilik yıllarında da hep kibar, seviyeli ve nazik bir arkadaşım olarak tanıdım. İyi bir öğrenciydi, yardımseverdi, tanıyan herkesin sevdiği biriydi. 1979 yılındaki mezuniyetimizden sonra yollarımız ayrıldı. Serhat lisansüstü eğitim için farklı bir alanı, bilgisayar mühendisliğini seçti. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde yüksek lisansa başladı. Kendisiyle yıllar sonunda bir sınıf toplantısında karşılaştığımızda Bilkent'te ders vermeye başladığını söyledi. Birbirimize aradan geçen zamanda neler yaptığımızı anlattık. Ondan öğrendiğime göre benim ABD'nde doktora yaptığım yıllarda o da ABD'de bilgi işlem sektöründe çalışıyormuş. Türkiye'ye döndükten sonra özel sektörde çalışmış. Sehat 1998 yılında Bilkent'te önce yarı zamanlı ders verdi,daha sonra 2006 da tam zamanlı olarak öğretim kadrosuna katılarak tüm mesaisini öğrencilerine ve üniversiteye adadı.
Serhat Azgur çok iyi, çok sevilen bir hocaydı; tıpkı iyi bir arkadaş, iyi bir baba, iyi bir insan olduğu gibi. Öğrettiği konular zor derslerdi. Buna rağmen popüler bir hoca olmayı başarmıştı. Öğrenci değerlendirmelerinde neredeyse hep tam not alıyordu. Öğrencileri onun derslerinin "çok keyifli ve dolu" geçtiğini söylüyorlar. Ama bir öğrencisi çok güzel bir niteleme yapmış: "Baba gibi bir hoca" diyor değerlendirmesinde.. Evet, öyle bir insandı o.. Herkesin güvendiği, saydığı, sorumluluk sahibi ve kibar bir insan...
Ama aynı zamanda azimliydi de. 50 yaşını geride bıraktıktan sonra 2 tane master diploması aldı. Önce tez aşamasında bıraktığı ODTÜ bilgisayar mühendisliği master programını tamamladı. Daha sonra burada, Bilkent Eğitim Bilimleri Enstitüsünde "eğitim ve öğretim programları" alanında master derecesi aldı.
Yapacağın daha çok şey vardı Serhat. Aramızdan çok erken ayrıldın.. Ama burada bulunan bizler yine de seni tanımış olmaktan, seninle zaman geçirmiş, aynı kurumda çalışmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Nur içinde yat sevgili arkadaşım..

Kübra Gürcan (Bilgisayar Öğretmeni) 2013-10-24 14:18:51
Sevgili hocam,

Fotoğrafınıza bakıyorum da hala inanamıyorum. Sizin gibi değerli bir insanın aramızdan gidişini kabullenemiyorum. Hasta olduğunuzu öğrenmiş ve çok üzülmüştüm. Ben sizi ziyarete gelmeyi düşünürken bu aldığım mesaj kahretti beni. Öğretmenliğiniz ile birlikte, bize karşı olan her zaman ki desteğiniz ve bize yönlendirmelerinizle bir baba olmuştunuz hepimize. Sizi çok seviyorum ve asla unutmayacağım.

Tüm ailenize ve sevdiklerinize başsağlığı diliyorum.
Mekanınız cennet olsun.
Dualarımızdasınız..
Kübra Gürcan
CTP 2012 mezunu

Mustafa ÇOBAN (ORS RULMAN) 2013-10-24 14:10:33
Pek muhterem müdürüm, büyüğüm saygı değer insan,

Allah Rahmet eylesin,

Kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dilerim.

Dualarımı hiç eksik etmyeceğim.

<< | < ( 1 / 15 ) > >>
Toplam mesaj / # messages: 143